Instalacje sanitarne

Instalacje sanitarne to zespół instalacji budowlanych, które są prowadzone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ich zadaniem jest transport mediów, takich jak woda, powietrze czy gaz.

Projekty instalacji sanitarnych

Projekty instalacji sanitarnych odgrywają istotną rolę w procesie późniejszej eksploatacji tychże instalacji. Dlatego powinny uwzględniać nie tylko specyfikację techniczną producentów poszczególnych komponentów, ale również faktyczne zapotrzebowanie obiektów względem transportowanych mediów oraz fizyczne warunki eksploatacji instalacji, takie jak temperatura czy wilgotność powietrza. W przeciwnym razie instalacje mogą się okazać nieefektywne, a w skrajnych przypadkach prowadzić do nieprawidłowego działania lub awarii innych instalacji funkcjonujących w obrębie obiektu.

R&R Termotechnika od lat specjalizuje się w projektowaniu instalacji sanitarnych dla obiektów przemysłowych oraz wielko- i małopowierzchniowych obiektów komercyjnych o zróżnicowanym przeznaczeniu. Na potrzeby Naszych Klientów wykonujemy profesjonalne projekty instalacji:

  • klimatyzacji,
  • wentylacji mechanicznej,
  • freonowej.


Wszystkie projekty sporządzamy w oparciu o wytyczne Klienta, architekturę budynku, warunki funkcjonowania instalacji oraz specyfikację techniczną i wskazówki producentów poszczególnych komponentów. W ten sposób tworzymy projekty instalacji sanitarnych o najlepszych możliwych do uzyskania parametrach w zakresie wydajności oraz energooszczędności.

W projektowanych instalacjach sanitarnych wykorzystujemy urządzenia i komponenty wyłącznie znanych i sprawdzonych marek. Wysoka jakość komponentów w połączeniu z odpowiednim projektem instalacji zapewniają sprawne i bezawaryjne funkcjonowanie naszych rozwiązań przez długi czas.

Ofertę projektową w zakresie wykonywania projektów instalacji sanitarnych kierujemy przede wszystkim do klientów biznesowych oraz instytucjonalnych z terenu Warszawy i okolicy.