Wentylacja – montaż i konserwacja

Wentylacja jest procesem polegającym na usuwaniu zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia i zastępowaniu go świeżym powietrzem. Proces ten może zachodzić w sposób naturalny lub być stymulowany mechanicznie. W przypadku wentylacji mechanicznej wymiana powietrza w pomieszczeniu następuje niezależnie od jakichkolwiek wpływów atmosferycznych. Dlatego też systemy mechaniczne są powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie wydajność wymiany powietrza musi być dostosowania do faktycznych potrzeb obiektu i przebywających w nim ludzi.

Montaż instalacji wentylacji

Na potrzeby Naszych Klientów reprezentujących branżę przemysłową, a także właścicieli wielkopowierzchniowych obiektów komercyjnych oraz klientów instytucjonalnych oferujemy profesjonalny montaż instalacji wentylacji mechanicznej. Od lat specjalizujemy się w montażu instalacji:

  • wentylacji wywiewnej, która zapewnia lepsze – niż w przypadku wentylacji naturalnej – usuwanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń;
  • wentylacji nawiewowo-wywiewnej, która dopowiada zarówno za doprowadzanie, jak i usuwanie powietrza z pomieszczenia.


Zależnie od potrzeb i oczekiwań Klientów montujemy systemy z automatyczną regulacją wentylacji, systemy z filtrami powietrza zatrzymującymi zanieczyszczenia z zewnątrz, a także instalacje wyposażone w rekuperatory, które umożliwiają odzyskiwanie ciepła z usuwanego powietrza.

Konserwacja instalacji wentylacyjnych

Żeby zapewnić stały i prawidłowy przebieg przepływu powietrza w obiektach instalacja wentylacyjna musi być drożna i sprawna. Dlatego też powinna być regularnie konserwowana i serwisowana. Profesjonalna konserwacja instalacji wentylacyjnych obejmuje szereg działań, który zadaniem jest:

  • ocena stanu technicznego systemu,
  • wymiana lub naprawa uszkodzonych lub wyeksploatowanych komponentów systemu,
  • oczyszczenie instalacji z zanieczyszczeń mechanicznych,
  • odkażenie instalacji i usunięcie z niej szkodliwych dla zdrowia bakterii, grzybów oraz drobnoustrojów.


Usługę konserwacji instalacji wentylacyjnych kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców oraz klientów instytucjonalnych z terenu Warszawy i okolic.