telefon22756-19-09

Czyszczenie wentylacji

Kompleksowe czyszczenie wentylacji

Czyszczenie wentylacji to usługa polegająca przede wszystkim na usuwaniu z kanałów wentylacyjnych zanieczyszczeń mechanicznych – kurzu, pyłu i osady – oraz zanieczyszczeń biologicznych – szkodliwych dla zdrowia bakterii i mikrobów.

Oczyszczona z wszelkich szkodliwych substancji oraz sprawnie funkcjonująca wentylacja odgrywa istotną rolę dla zdrowia i komfortu użytkowników wentylowanego pomieszczenia. Aby instalacja spełniała wszystkie te cechy niezbędne jest jej regularne i skrupulatne czyszczenie wentylacji.

Czyszczenie wentylacji Warszawa – usługa dla klientów prywatnych, przedsiębiorców i instytucji

Klientom z terenu miasta Warszawa oferujemy kompleksowe czyszczenie wentylacji oraz czyszczenie kanałów wentylacyjnych. W ramach usługi wykonujemy prace związane z:

  • oceną bieżącego stanu kanałów wentylacyjnych przy użyciu wideo kamery inspekcyjnej WPS-710 DNK,
  • usuwaniem zanieczyszczeń fizycznych z kanałów wentylacyjnych,
  • dezynfekcją kanałów wentylacyjnych (usuwaniem zanieczyszczeń biologicznych),
  • pomiarami efektywności instalacji,
  • regulacją instalacji.
Czyszczenie wentylacji
Czyszczenie wentylacji

Dlaczego regularne czyszczenie wentylacji mechanicznej jest ważne?

Wciąż niedoceniane przez gros klientów usługi - czyszczenie wentylacji oraz czyszczenie kanałów wentylacyjnych – odgrywają istotną rolę w efektywnym i bezpiecznym użytkowaniu instalacji. W nieczyszczonych kanałach wentylacyjnych zalega nie tylko kurz i brud, ale również rozwijają się groźne dla zdrowia bakterie i mikroby.

Regularne czyszczenie wentylacji mechanicznej:

  • zapobiega namnażaniu się szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia bakterii i mikrobów, które są wdychane wraz z wentylowanym powietrzem,
  • poprawia jakość wentylowanego powietrza,
  • prowadzi do obniżenia zużycia energii,
  • zwiększa efektywność systemów wentylacyjnych.
urządzenie do czyszczenia wentylacji
czyszczenie zanieczyszczonej wentylacji
urządzenie do czyszczenia zanieczyszczonego kanału wentylacyjnego

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych Warszawa – zakres usługi

Czyszczenie kanałów wentylacyjnych to usługa składowa wykonywana w ramach kompleksowego czyszczenia instalacji. Niemniej jednak, na potrzeby klientów z terenu miasta Warszawa świadczymy usługi interwencyjne, w ramach których możemy wykonać wyłącznie czyszczenie kanałów wentylacyjnych. Usługę tę kierujemy w szczególności do osób, które podejrzewają, iż kanały wentylacyjne uległy nagłemu zanieczyszczeniu lub zapchaniu. Do oceny stanu technicznego kanałów wykorzystujemy specjalistyczną kamerę inspekcyjną WPS-710 DNK.

W celu uzyskania jak najlepszych efektów czyszczenia zalecamy skorzystanie z kompleksowej usługi czyszczenia wentylacji, w ramach której oczyszczaniu i dezynfekcji poddajemy wszystkie elementy składowe instalacji – kanały, centralę, wymienniki ciepła, anemostaty, przepustnice, tłumiki i inne.

Czyszczenie centrali wentylacyjnych Warszawa – zakres usługi

Czyszczenie centrali wentylacyjnych to kolejna z usług składowych wykonywana przez R&R TERMOTECHNIKA w ramach kompleksowego czyszczenia instalacji. Usługa polega na czyszczeniu i dezynfekcji central wentylacyjnych. Na potrzeby klientów z miasta Warszawa usługę możemy wykonać interwencyjne jako indywidualne czyszczenie centrali wentylacyjnych.

Kompleksowe czyszczenie wymienników ciepła

Czyszczenie wymienników ciepła to usługa polegająca na oczyszczaniu wymienników ciepła z różnego rodzaju zanieczyszczeń występujących w instalacjach wodnych oraz sieciach i systemach ciepłowniczych. Najczęściej podczas czyszczenia z wymienników ciepła usuwany jest kamień, paramagnetyki, związki wapnia oraz rdza.

Regularne czyszczenie wymienników ciepła, a więc usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni wymiany ciepła wymiennika prowadzi do wzrostu jego efektywności, a w konsekwencji do obniżenia kosztów ogrzewania. Jednocześnie czyszczenie wymienników ciepła pomaga zapobiegać awariom wynikającym z możliwych perforacji powierzchni czynnych wymiennika spowodowanych zanieczyszczeniami.

Do skorzystania z usługi czyszczenia wymienników ciepła zachęcamy klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucje z terenu miasta Warszawa.