telefon22756-19-09

Instalacje wody lodowej – od projektu po serwis i naprawę

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom przedsiębiorców oraz klientów instytucjonalnych oferujemy kompleksową obsługę instalacji wody lodowej – od wykonania projektu uwzględniającego specyficzne potrzeby klienta, poprzez profesjonalny montaż, aż do szeroko rozumianych usług serwisowych. Naszą specjalnością są instalacje przemysłowe i komercyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.


Agregaty wody lodowej
Agregaty wody lodowej, powszechnie nazywane chillerami, to urządzenia, których zadaniem jest odprowadzanie ciepła z cieczy – najczęściej roztworu glikolu etylenowego lub propylenowego z wodą – stosowanej jako czynnik chłodzący w instalacji. W zależności od wybranej marki i modelu agregaty wody lodowej mogą wytwarzać wodę lub też mieszaninę wody z glikolem o określonych wcześniej parametrach. Chillery znajdują zastosowanie w klimatyzacji oraz instalacjach przemysłowych. To one odpowiadają za dostarczanie do instalacji cieczy o odpowiednio niskiej temperaturze, która umożliwia utrzymanie konkretnych procesów technologicznych. Agregaty wody lodowej okazują się niezastąpionymi elementami instalacji użytkowanych w halach przemysłowych, halach magazynowych, a także w centrach danych, gdzie umożliwiają bezawaryjną pracę serwerów. Agregaty wody lodowej stanowią popularną alternatywę dla systemów klimatyzacji freonowej wykorzystywanych w przemyśle. Ich główną zaletą jest stosunkowo niska cena instalacji klimatyzacji, która wynika z zastosowanego czynnika chłodniczego – schładzanej wody.


Projekt instalacji
Instalacja wody lodowej, a więc instalacja chłodnicza zasilana wodnym roztworem chłodzącym stanowi system identyczny w swojej budowie do systemów ogrzewania. Z tą różnicą, że projekt instalacji wody lodowej wykorzystuje do zasilania ciecz o parametrach 6 C i parametrach powrotu od 12 C w warunkach standardowych. Parametry mogą być oczywiście modyfikowane w zależności od wymagań użytkownika. Jednocześnie na projekt instalacji wody lodowej składa się więcej armatury niż w przypadku systemów klimatyzacji freonowej. Jej zadaniem jest odpowiednie sterowanie przepływem czynnika chłodzącego do poszczególnych odbiorników.


Montaż instalacji
Jak w przypadku każdej instalacji, montaż instalacji wody lodowej wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia. Naszym Klientom oferujemy kompleksową usługę montażu instalacji wody lodowej w dowolnym obiekcie przemysłowym lub komercyjnym. Instalację możemy zamontować zarówno w budynku już wzniesionym, jak i obiekcie, który nie został jeszcze oddany do użytku.


Serwis i naprawy agregatów wody lodowej
Gwarantem prawidłowego funkcjonowania instalacji wody lodowej jest sprawny wymiennik ciepła. W celu zapewnienia wieloletniej bezawaryjnej pracy chillera Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę serwisową, w ramach której wykonujemy regularne przeglądy oraz wszelkie niezbędne naprawy agregatów wody lodowej. Do naprawy agregatów wody lodowej wykorzystujemy wyłącznie oryginalne części zamienne producentów. Dzięki temu serwisowane przez nas chillery działają jeszcze dłużej i są jeszcze bardziej skuteczne.


W razie wszelkich pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.